İçerik Hakkında

Sitemizde, sektörde oldukça az sayıda kaynak bulunan log kayıtları ve analizi hakkında detaylı dokümantasyon bulunmaktadır. Sayfada yer alan bilgiler, adli bilişim alanında çalışmalar yapan kolluk kuvvetleri, bilirkişiler, bu alana ilgi duyan meraklılara ve IT çalışanlarına rehber niteliğindedir.

Bu site sizlere ezber bilgiden daha ziyade sistemin işleyişini, hangi eylemde ne tür log kayıtlarının oluşacağını ve hangi olaylarda hangi günlük dosyalarına bakılması gerektiği hakkında bilgi verecektir. Unutmayın ki; saldırıların nasıl gerçekleştirilebileceği hakkında fikir sahibi olmadan bir saldırıyı doğru bir şekilde analiz etmeniz pek mümkün değildir. Tabi log kayıtlarına sadece saldırı ve saldırganların tespiti gözüyle bakılması oldukça yanlış bir yaklaşımdır. Aynı zamanda sistemde oluşan herhangi bir sorunun çözümü ve sistemin işleyişi hakkında fikir edinmek açısından da log kayıtları oldukça önemlidir.

Ayrıca adli vakalarda log kayıtlarının nasıl değerlendirildiği, log kayıtları ile ilgili en çok karşılaşılan sorunlar ve örnek yargıtay kararları ile içerik zengileştirilmeye çalışılmıştır. Her log türünün dosyası ilgili içeriğe eklenerek ziyaretçilerin dosyayı incelenmesi ve pratik yapması hedeflenmiştir.

Nasıl Katkı Sağlarım ?

Sizlerde içerikten faydalanırken lütfen tavsiyelerinizi ve içerik hakkında yorumlarınızı bizlerle ilgili konu altından yorum olarak paylaşın. Sayfada yer alan bilgilerin daha da genişletilmesi için siz ziyaretçilerin katkıları oldukça önemlidir. Bu nedenle iletişim kısmını kullanarak sizlerde içeriğe katkı sağlayabilirsiniz

Gizlilik ve Kullanım Koşulları

Sayfada yer alan içeriklerin kullanımı sonucu oluşabilecek sorunlardan ve başarıdan ziyaretçiler sorumludur. Sayfamız bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıca Log Analizi olarak telif hakkı konusunda oldukça hassas davranmaktayız. Alıntı yapılan konularda kaynak URL adresleri belirtilmiştir. Belirtilen hususlar ile ilgili herhangi bir sorunda iletişim sayfasından yazmanız halinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

İyi okumalar.

Site Footer